Size bir telefon kadar yakınız
0 123 456 78 90
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Masif Parke Sistre Cila

05.12.2022
48 görüntülenme
Masif Parke Sistre Cila

Masif Parke Sistre Cila

masif parke sistre uygulaması gibi son yıllarda teknolojinin de gelişmesiyle birlikte çok farklı türde ve farklı özelliklerde zemin döşeme malzemeleri ve bakım gereksinimleri ortaya çıkmıştır. Ancak biz bu gün biraz daha eskiye gidip masif parkenin ne olduğundan, masif parke sistre cila bakımının nasıl yapılması gerektiğinden ve masif parke sistre cila işleminin maliyetinden bahsedeceğiz.

İlk olarak masif parkeyi tanıyalım. Masif parkeler günümüzde popülerliğini yitirmiş olsa da eskiden hemen hemen her evde kullanılırdı. Eski tip parke olarak da bilinen masif parkeler meşe ve kayın gibi değerli ahşaplardan imal edilirler ve bu sebepten dolayı geri dönüşüm ürünü olan laminat parkeye göre biraz daha pahalıdırlar. Pahalı olmasının yanı sıra zemin döşeme malzemeleri arasındaki en sağlıklı ve en uzun ömürlü parkedir. Günümüzde bile eski binalarda masif parkeleri sıkça görmekteyiz. Eski tip parkelerin sistre cila bakımı düzenli olarak ve bizim gibi usta eller tarafından yapılırsa eğer 30 yıl sorunsuz kullanabilirsiniz. O kadar çok sistre cila dedik ama sistre cilanın ne olduğundan ya da özelliklerinden bahsetmedik. Gelin ilk olarak sistre cilayı tanıyalım.

Sistre Cila Nedir?

Sistre cila; Yalnızca ham ahşaptan olan zemin döşeme malzemelerine uygulanan, bir bakım türüdür. Masif Parke Sistre cila işlemini uygulayabilmemiz için zemin %100 ahşap olmak zorundadır. Laminat parke ya da marküteri laminat parke zemin kaplama malzemelerine bu işlem uygulanılamaz. Masif parkeleriniz için sistre cila uygulaması üç kat zımparalama ile başlar araboşluklar için dolgu macun uygulaması ile devam eder vernikleme ve en son cilalama işlemi ile sonlanır.

Masif parke sistre cila ne için yapılır?

Yukarıda da söylediğim gibi eski tip parkeler uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Zamanla parkelerin üzerinde çizikler, çatlaklar, kırıklar ya da en basitinden renginin solması gibi can sıkıcı durumlar görülmektedir. Masif parke sistre cila da böyle sorunların giderilmesi için yapılmaktadır. Sistre cila işleminin uygulandığı masif parkeler daha ilk andan itibaren pırıl pırıl parlamaya başlar ve kullandığımız su bazlı cila sayesinde suya karşı da direnç gösterir. Ayrıca sistre cila işleminin uygulandığı eski tip parkelerin kullanım ömrü de artmaktadır.

Masif Parke Sistre Cila İşlemini Nasıl Yapıyoruz?

Öncelikle belirtmeliyim ki biz müşteri memnuniyetine önem veren ve kaliteden asla ödün vermeyen bir firmayız. Bunun yanında profesiyonel ekipmanlarımız ve deneyimli ustalarımız sayesinde zeminin el verdiği en mükemmel hizmeti siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. İsterseniz gelin, size bu mükemmel hizmetin nasıl olduğunu anlatıyım. İlk olarak boş zeminin ölçüsünü alır ve ne kadar malzemeye ihtiyacımız olduğunu belirleriz. Sonra masif parke sistre cila işlemi için özel olarak üretilmiş olan tozsuz sistre makinemiz ile zemini zımparalıyoruz. Burada zeminin eşit oranda zımparalanmasına dikkat ediyoruz ki cila işlemini uyguladığımızda dalgalanma olmasın. Sonrasında süpürgelikleri makine kullanmadan zımparalıyoruz. Zemindeki derin çatlakların ya da masif parkenin arasındaki boşlukların kapanması için zımparalama işleminden çıkan tozu da kullanarak bir macun hazırlıyoruz ve bu macunu tüm zemine yayıyoruz. Daha sonra ilk zımparalama işleminde kullanmış olduğumuz zımparadan daha ince bir zımpara kullanarak zemini tamamen pürüzsüz hale getiriyoruz. En son olarak da vernikleme ve sizin seçmiş olduğunuz cilamızı uygulayaraktan masif parke sistre cila işlemini bitirmiş oluyoruz. Şimdiden sağlıklı bir şekilde uzun yıllar kullanmanızı dileriz.

Sistre Cila Fiyat

Sistre cila fiyat konusunda kesin bir bilgi vermek mümkün değil. Maliyeti belirliyen uygulama yapılıcak alanın büyüklüğü ve kullanılacak cilanın kalitesidir. Ama bir genelleme yapacak olursak eğer masif parke sistre cila fiyat metrekaresi 45₺ ile 40₺ arasında değişmektedir. Kesin maliyet hesabı için 7/24 müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilir ve tüm sorunlarınız için cevap alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.